actis-krynica-latem

Krynica-Zdrój

actis-krynica-latem

Ośrodek narciarski Azoty-Słotwiny poło­żony jest w północnej części miasta, na łagodnym zboczu góry Bukowinki. Tu­tejsze trasy przeznaczone są głównie dla początkujących i średnio zaawansowanych adeptów jazdy na deskach. Niezaprzeczal­ną zaletą ośrodka jest przepiękny widok, rozciągający się ze szczytu Bukowinki na okolicę (najlepiej podziwiać go w słoneczne dni). Do minusów zaś zaliczyć można tłumy narciarzy, przewijających się tu w szczyto­wych momentach sezonu.

800x450px_bc8b023134646e6eb4276ce74863b715

stok-zima25

ATRAKCJE

Nawet gdy nie jeździ się na nartach, trudno nudzić się w Krynicy. Na zwolenników aktyw­nych form wypoczynku czeka tu min. nowoczesne lodowisko, całoroczna sankostrada oraz lianę baseny w ośrodkach wypoczynkowych. Ci, którzy lubią wzrost adrenaliny, mogą także skorzystać z wypożyczalni quadów, samochodów terenowych i skuterów śnieżnych. Każdy turysta, który odwie­dza Krynicę, powinien wybrać się do jednej z kilku pijalni wód mineralnych. Ich lecznicze właściwości, odkryte już w XVII w., przyczyniły się do dynamicznego rozwoju uzdrowiska. Spróbować tutaj można między innymi „Słotwinki”, uzupełniającej niedobory magnezu i wapnia w organizmie, a także „Kryniaanki”, pobudzającej apetyt. Miłoś­nikom architektury sakralnej należy polecić obejrzenie przynajmniej jednej z dziesięciu okolonych łemkowskich cerkwi. Trzy z nich znajdują się w samej Krynicy, a pozostałe w pobliskich miejscowościach (m. in. w Bere­ście, Mochnaace Niżnej, Muszynce i Tyliczu).

800x600mAUTOcWHITE

NARTY. Wzdłuż czterech działających na terenie ośrodka wyciągów (jednego krzesełkowe­go i trzech orczyków) zlokalizowanych jest dziesięć tras zjazdowych o niskim i średnim e poziomie trudności. Są one tak rozmiesz­ał czone, że każda z nich umożliwia zjazd na 1 kilka sposobów. Wzdłuż trzech wyciągów trasy są oświetlone i, w razie potrzeby naśnieżane (jedynie trasa wzdłuż WN3 1 g nie posiada tych udogodnień). W pobliżu Azotów-Słotwin funkcjonuje też kilka mniejszych, prywatnych stoków z wyciągami orczykowymi.

menu_cnt_hdr_krynica-zdroj-jaworzyna

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *