297068

Krynica-Zdrój

297068

Do głównych krynickich atrakcji należy za­liczyć uruchomioną w 1937 r. kolej linowo-terenową na Górą Parkową (działa na tej samej zasadzie, co kolejka na Gubałówkę).

U podnóża Jaworzyny, zwłaszcza w cen­trum Krynicy, znajduje się wiele miejsc, gdzie można się zrelaksować i odprężyć po wielu godzinach spędzonych na stoku. Jednym z nich jest bez wątpienia kino Jawo­rzyna, gdzie – oprócz seansów filmowych – odbywają się koncerty muzyczne i przed­stawienia teatralne. Warto odwiedzić również Muzeum Nikifora, mieszczące się w Galerii Sztuki „Romanówka”. Zabytkowy budynek muzeum pochodzi z XIX w. i został wybudowany w tzw. szwajcarskim stylu.

krynica-zdroj-muzeum-nikifora

NARTY

Aż piąć tras w kompleksie Jaworzyny Kry­nickiej posiada homologacją FIS. Najważ­niejszą z nich jest licząca 2,6 km nartostra­da, oznaczona nr 1. Jej początkowa część (wydzielona jako trasa nr 3) nie powinna sprawić trudności nawet początkującym narciarzom. W dolnych partiach trasa staje się znacznie bardziej stroma i wymagają­ca. Na korzystających z „jedynki” narciarzy czeka najnowocześniejsza w Polsce kolejka gondolowa, która w ciągu godziny może przewieźć aż 1600 osób. Wszystkie trasy na Jaworzynie zaopatrzono w armatki śnieżne.

5980978_2

INFORMACJE OGÓLNE Krynica-Zdrój powszechnie nazywana jest perłą polskich uzdrowisk. Znacznie mniej osób kojarzy to miasto z ośrodkiem nar­ciarskim – a to błąd. Na wielbicieli sza­leństw na stokach czekają tu znakomicie przygotowane i zróżnicowane pod względem stopnia trudności trasy zjazdowe.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *